V službách jej veličenstva zábavy - Maja Velšicová a Michal Slivka

Humor

V službách jej veličenstva zábavy - Maja Velšicová a Michal Slivka

28. 02. 2017 11:02

Pamätáte si ešte na dvojicu estrádnych hercov - komikov Maju Velšicovú a Michala Slivku? Vystupovali v mnohých zábavných, kabaretných a silvestrovských programoch v rozhlase a v televízii. Začínali v kabarete Tatra revue. Michal Slivka bol jedným z jeho zakladajúcich členov a Maja Velšicová v ňom účinkovala ešte ako študentka druhého ročníka herectva.

Vystupovali ako konferencieri, interpreti v humoristických scénkach a skečoch i speváci kupletov a zábavných piesní. Niekoľko rokov putovali po Slovensku aj s vlastným estrádnym programom. Dokázali si získať priazeň divákov i poslucháčov vtipným slovom, humornými monológmi a dialógmi i pesničkami. Spolupracovali tiež so Slovkoncertom, zúčastňovali sa aj na zahraničných festivaloch humoru a satiry.

Autorom rozhlasového pásma o Maji Velšicovej a Michalovi Slivkovi s príznačným názvom V službách jej veličenstva zábavy (2003) je Emil Benčík. V štúdiu sa s nimi porozprával Ján Valentík. Hudobná a zvuková spolupráca Lýdia Vojtková, Ivan Butko a Miroslava Nagyová.

Jedným z najobľúbenejších Nedeľných zábavníkov boli Variácie, relácia, v ktorej sa „variovalo", čiže skloňovalo, časovalo a všelijako ohýbalo jedno slovo. Tentoraz to bude „Paródia". Parodovať sa dá všetko, čo je verejne známe a populárne. Napríklad ľudová tvorba, televízny seriál, literárne dielo, film či divadlo.

Parodovania sa ujmú Karol Machata, Eva Krížiková, Miroslav Horníček, Marián Labuda, Juraj Slezáček, Zuzana Kocúriková, Stano Dančiak, Ľubo Roman. Variácie na slovo Paródia pre dospelých a dospievajúcich, pre vysokých i nízkych, pre chudých i tučných a pre všetkých ostatných uvádza Stanislav Štepka. Autorsky spolupracovali Jaroslav Schut, Milan Lechan, Andrej Reiner, Peter Gregor, Štefan Bittman a Oliver Andrásy.

V programe z roku 1979 si vypočujete aj populárne hity s novými textami v interpretácií našich hercov. Nebude chýbať ani paródia na niekoľkonásobného zlatého slávika Karla Gotta. Piesne nahral Tanečný orchester Československého rozhlasu a hudobná skupina Prognóza s Borivojom Medelským, Miroslavom Dudíkom, Štefanom Molotom, Jozefom Petríkom a Pavlom Vicianom.

Blok humoru pripravuje redaktorka Tamara Chlebová.

Živé vysielanie
??:??