Sobotník s Danom Heribanom

Humor

Sobotník s Danom Heribanom

26. 04. 2017 13:10

Obľúbené zábavné programy z banskobystrického štúdia Slovenského rozhlasu Sobotníky sa vysielali od roku 1963. Pri príležitosti 60. výročia začiatku rozhlasového vysielania z Banskej Bystrice vám na Rádiu Pyramída niektoré z nich ponúkneme. Začíname verejnou nahrávkou Sobotníka z roku 2008, ktorý zožal úspech na Európskom festivale humoru a satiry Kremnické gagy.

Hosťom bol herec, hudobník, textár a skladateľ Dano Heriban, trojnásobný držiteľ divadelného ocenenia Dosky a laureát televíznej ceny OTO. Vystúpila tiež hudobná skupina Trio Heriband, s ktorou naspieval a vydal album Na jeden dych. Autorom scenára a súčasne režisérom a interpretom bol Roman Slanina. Ďalej účinkujú: Stanislava Pázmányiová a Norbert Antalík. Dramaturg Egon Tomajko, redaktor Vladimír Kivader, hudobný dramaturg Marián Cseky, majster zvuku Peter Gazarek.

V druhej polovici sa presunieme z Banskej Bystrice späť do bratislavského rozhlasu. Diskošoky - tak nazval autor Zdeno Luknár zábavný hudobný a slovný program z roku 1997. V diskotéke pre pokročilých sa predstavia prvá dáma slovenského humoru Magda Paveleková ako rekvalifikovaná diskdžokejka a speváčka a známy komik a imitátor Robo Kajzer. Sekundovali im textár Peter Meluš, hudobná skupina Pavla Zajáčka a Pavla Šindlera a vokálna skupina Trend. Reláciu pripravila redaktorka Tamara Chlebová, režíroval Igor Hrabinský.

Na záver sme pre vás vybrali bonbónik v podobe satirickej scénky Nehoda (2009). Prihodila sa staršiemu pánovi na priechode pre chodcov, kde ho autom zrazil potrundžený vodič. A ten vodič nebol hocikto, ale jeden z vplyvných miestnych papalášov... Autor tejto scénky Berco Trnavec bol dlhoročným redaktorom Redakcie zábavných žánrov Slovenského rozhlasu a autor mnohých humoristicko-satirických relácii. Aj scénka Nehoda je dôkazom jeho humoristického majstrovstva.

Blok humoru pripravuje redaktorka Tamara Chlebová.

Živé vysielanie
??:??