Všetky cesty vedú cez Bratislavu

Humor

Všetky cesty vedú cez Bratislavu

21. 06. 2017 13:15

Ďalšie putovanie za humorom začneme v Bratislave. Prečo práve tu? Lebo vraj Všetky cesty vedú cez Bratislavu. Aspoň to tvrdia redaktori zábavných žánrov bratislavského rozhlasu Júlia Kurilová a Peter Hrnčiar. Dokonca tak nazvali svoju zábavnú reláciu z roku 1970. Vypočujeme si vtipné príbehy a anekdoty Jozefa Hanúska a Michala Beláka. Potom nám Viliam Polónyi s Eduardom Bindasom a Jánom Klimom porozprávajú zábavné príhody spoza divadelných kulís.

Z Bratislavy si odskočíme za humorom do Varšavy. Dozvieme sa, čo ešte nevieme o manželskej nevere, a z Varšavy sa presunieme do Budapešti. Tam nás už očakáva István Zágen, autor satirickej scénky o dokonalom pracovníkovi, ktorý vždy všetko dokonale domotá. Názorne nám to zademonštrujú František Dibarbora a Martin Gregor.

Potom nasadneme na vlak do Mníchova. Tam nás privíta pán Morlock, autor satirickej scénky o domovskom práve pre syna, ktorému je omnoho milší otcov mercedes. Pokračujeme do Prahy. Nie, neuvítajú nás chlebom a soľou, ba ani párkami a pivom, ale spevom: Karel Gott, Jaroslav Wykrent, Milan Drobný, Peter Spálený a Eva Pilarová.

Z archívu banskobystrického štúdia Slovenského rozhlasu vyberá Eugen Tomajko tragikomédiu Ďalší, prosím (1988). O vzťahu lekára a pacienta existuje množstvo vtipov, scénok i veselohier. Je to pre humoristu nesmierne vďačná téma, ale má aj mnohé úskalia. Autor Pavol Sobota použil a využil všetky hororové prvky, ktoré čierna komédia musí mať, aby udržala diváka a poslucháča v napätí až do konca. V réžii Dušana Kýzeka účinkujú Ivan Krajíček a Eduard Bindas.

Blok humoru pripravuje redaktorka Tamara Chlebová.

 

Živé vysielanie
??:??