Dvaja za všetkých, všetci za dvoch

Humor

Dvaja za všetkých, všetci za dvoch

04. 08. 2017 13:03

Všetci by sa hádam ani nepomestili na pódium domu kultúry v Slovenskom Grobe, kde sa v roku 2007 nahrávala zábavno-hudobná šou Dvaja za všetkých, všetci za dvoch. Jej tvorcovia vymysleli fintu, že na všetko a všetkých vystačia dvaja. Dvaja vynikajúci interpreti - imitátori - speváci.

Prvý z nich Vladimír Hron je český herec, moderátor, spevák a imitátor. Držiteľ niekoľkých cien Týty, čo je česká obdoba slovenskej ceny OTO. Viacerí ho možno poznajú z jeho televíznych programov Abeceda hviezd, Noc plná šlágrov alebo Sú hviezdy, ktoré nehasnú. Tentoraz sa zaskvel ako imitátor populárnych a obľúbených spevákov.

Druhým imitátorom, spevákom a humoristom je Robo Kajzer, ktorého zaiste poznáte z mnohých rozhlasových a televíznych zábavných programov. Spomedzi mnohých zábavných relácií v rozhlasovej fonotéke sme po tomto programe siahli aj preto, že najviac zarezonoval medzi divákmi na verejnej nahrávke a poslucháčmi pri rádioprijímačoch. A to aj pričinením moderátorky Ivety Malachovskej a vtipným textom Petra Meluša a Milana Kamíra.

V rozhlasovom štúdiu v Banskej Bystrici vzniklo rozhlasové kabaretné pásmo Vlada Goffu Od vidím do nevidím (1998) o letných dovolenkách. Leto si predstavujeme každý inak. Jeden sníva o pláži na Floride, druhý o alpských chodníčkoch, ďalší o luxusnej jachte plávajúcej okolo sveta. Tí skromnejší túžia po týždni na Balatone alebo na Šírave. A ostatní aspoň o prázdninách u starej mamy v dedinke uprostred hôr. Sú aj takí, ktorým stačí behať s fúrikom betónu okolo stavby rodinného domu. K dovolenkárom patria aj dovolenkoví domasedi a ženy na materskej dovolenke. Účinkujú: František Výrostko, Emília Čížová, Jana Pilzová a Ján Haruštiak.

Paródia patrí k obľúbenému zábavnému žánru. Parodovať možno len to, čo dobre poznáme a máme radi. V rozhlasovom archíve sme našli okrem iných aj paródie na obľúbené ľudové piesne. Nové humorné a satirické texty k ním napísala autorka a redaktorka Júlia Kurilová a na verejnej nahrávke v roku 1974 ich naspievali Mája Velšicová a Jaroslav Ďuríček.

Blok humoru pripravuje redaktorka Tamara Chlebová.

 [foto: Henrich Mišovič, TASR]

Živé vysielanie
??:??