Lasica & Satinský: Pozor! Na všetko sa pamätáme!

Humor

Lasica & Satinský: Pozor! Na všetko sa pamätáme!

30. 08. 2017 13:15

V rámci nedeľných zábavníkov sme v roku 1999 vysielali program Pozor! Na všetko sa pamätáme! Klasici slovenského intelektuálneho humoru Milan Lasica a Július Satinský spomínali na štyridsaťročnú spoluprácu s rozhlasom. Nahrávku zábavnej relácie Panoráma nielen brilantne konferovali, ale aj autorsky spolutvorili a obohacovali vtipnými príbehmi zo života. Spolupracovali aj s Košickým rozhlasom. Zaspomínali si na svoje účinkovanie v rozhlasových hrách i na to, ako recitovali na Hviezdoslavovom Kubíne a poskytovali rozhovory do bratislavského Večerníka.

Zábavná relácia Supershopa z košického štúdia Rádia Regina si získala priazeň poslucháčov osobitým humorom, vtipom a veselou náladou. Jej tvorcovia na verejných nahrávkach v mestách a obciach východného Slovenska dávajú možnosť prezentovať sa aj domácim folklórnym súborom a umelcom.

Manželia Jozef a Kveta Stražanovci účinkujú v Supershope od samého začiatku a tešia sa na každú nahrávku. Hovoria: „Máme radosť, keď sa nám darí rozosmiať, potešiť a dobrou náladou infikovať divákov na nahrávkach a poslucháčov pri rádioprijímačoch." Humoristicko-satirický rozhlasový bazár v roku 2007 autorsky pripravil Tomáš Repčiak, réžiu mala Mária Jarkovská.

Anekdoty sú krátke zábavné príbehy, skutočné i vymyslené, s vtipnou pointou. Tento krátky humorný epický žáner sa obyčajne šíri ústnym podaním. Ale naplno zarezonuje až v interpretácii majstrov humorného slova: Martin Gregor, František Dibarbora, Dušan Blaškovič, Eduard Bindas, Ivan Krivosudský, Anton Mrvečka a ďalší. Pozývame vás do preplnenej sály Domu kultúry v Dolných Orešanoch, kde sa v roku 1977 anekdoty nahrávali.

Blok humoru pripravuje redaktorka Tamara Chlebová.

[foto: Jana Nosekova, CSTK]

 

Živé vysielanie
??:??