Humor plus hudba, plus Magda Paveleková

Humor

Humor plus hudba, plus Magda Paveleková

03. 01. 2018 13:49

Humor je ako láska: nikdy ho nie je dosť. A keby aj bolo, nikomu neuškodí. Je nielen výborným prostriedkom na tréning bránic, ale aj hojivý balzam na dušu. Touto zásadou sa budeme riadiť aj v roku 2018 pri výbere tých najlepších zábavných relácií, kabaretov, skečov a scénok z nášho bohatého rozhlasového archívu.

Poznáte ju z divadla, filmu, televíznej obrazovky i rádia. V rozhlase vystupovala v mnohých kabaretných programoch, rozhlasových komédiách, verejných silvestrovských nahrávkach. Hrala a spievala s Ivanom Krajíčkom, Evou Krížikovou, Eduardom Bindasom, Ivanom Krivosudským, Františkom Dibarborom, Oldom Hlaváčkom. Zaskvela sa aj v muzikáli Mníšky, kde bravúrne stvárnila matku predstavenú.

Hovoríme o Magde Pavelekovej, herečke obdarenej humorom, ktorý nezištne šírila okolo seba. Nie nadarmo si vyslúžila titul prvá dáma slovenského humoru. A humorom nás obdarí aj v zábavnej relácii Humor plus hudba, plus Magda Paveleková (2003). Pripravili autor Emil Benčík, redaktorka Tamara Chlebová, moderátor Ján Valentík, majster zvuku Ľuboš Klásek a hudobná dramaturgička Katarína Cútová. Autormi scénok boli: Vladimír Nosáľ, Jaroslav Schut a Zdeno Luknár.

Peter Debnár svoj všestranný herecký talent uplatnil nielen vo svojich domovských divadlách Astorka a Nová scéna, ale aj vo filmoch, v televíznych inscenáciách a rozhlasových programoch. Diváci si ho pamätajú z kultového filmu Paľa Bielika Majster kat. Mal rád deti a často vystupoval v detských predstaveniach. Veľkou láskou Petra Debnára bol rozhlas. Účinkoval v mnohých humoristických reláciách i na verejných nahrávkach rozhlasového Silvestra. Bol originálnym interpretom rôznych komických rolí.

V pásme Emila Benčíka Na slnečnej strane humoru (2003) si zaspomína na jeho herecké pôsobenie Ján Valentík. Nebudú chýbať ani scénky z verejných nahrávok, v ktorých účinkuje spolu s Františkom Dibarborom, Oldom Hlaváčkom, Mariánom Labudom a ďalšími.

Na záver sa v éteri stretneme s hercom a zaujímavým človekom s podmanivým mužským hlasom a zmyslom pre humor Borisom Farkašom. Okrem hereckej profesie rád fotografuje a kreslí. V roku 2000 získal ocenenie divadelné Dosky za najlepší herecký výkon v postave Porfirija Petroviča v inscenácií Vražda sekerou v Svätom Peterburgu. Reláciu Sólo pre Borisa Farkaša v roku 2014 pripravili autor Emil Benčík, redaktorka Tamara Chlebová a moderátor Marián Grebáč.

Blok humoru pripravuje redaktorka Tamara Chlebová.

[foto: Radovan Stoklasa, TASR]

 

Živé vysielanie
??:??