Retrorádio s Antonom Mrvečkom

Humor

Retrorádio s Antonom Mrvečkom

28. 02. 2018 12:55

V zábavnej relácii Retrorádio (2012) si predstavíme významnú hereckú osobnosť - Antona Mrvečku. Na scéne Slovenského národného divadla vytvoril množstvo charakteristických i komediálnych postáv. K tým nezabudnuteľným patrí jeho paholok v Ženskom zákone. S muzikálom Na skle maľované precestoval mnohé krajiny. Jeho hlas poznali aj deti. V seriáli Včielka Maja nadaboval lúčneho koníka Flipa. Pamätáme si ho aj z filmov Šťastie príde v nedeľu či Skalní v ofsajde.

Mal zaujímavé sfarbenie hlasu a svojský prejav, ktorý ho priam predurčoval na účinkovanie v rozhlasových hrách, rozprávkach, humoristicko-satirických pásmach a predovšetkým na verejných nahrávkach zábavných silvestrovských programov. Tam sa naplno prejavila jeho osobná i herecká charizma a komediálny talent. Retrorádio s Antonom Mrvečkom moderuje Štefan Skrúcaný.

Redakcia zábavných žánrov Slovenského rozhlasu si v roku 2002 pozvala na pomyselný koberec herečku Soňu Ulickú. Diváci a poslucháči si ju pamätajú z jej účinkovania vo filmoch, televíznych inscenáciách, a najmä v mnohých rozhlasových reláciách. Jej hlas sa naplno uplatnil v dabingu, ale predovšetkým v rozhlasových hrách, rozprávkach, zábavných programoch, kabaretoch či v umelecko-publicistických pásmach a fíčroch.

K vrcholom jej rozhlasovej tvorby nesporne patrí rola učiteľky Evy Bielikovej v prvom rodinnom rozhlasovom seriáli Čo nového Bielikovci, ktorý vysielal rozhlas vyše šestnásť rokov a mal takmer dva milióny poslucháčov. Reláciu Herci na koberci pripravili autor Emil Benčík, redaktorka Tamara Chlebová a moderátor Marián Grebáč.

Spevák Dušan Grúň patrí k stáliciam slovenskej populárnej hudby. Má príjemný zamatový hlas a prirodzenú muzikalitu. V rozhlase nahral viac ako 260 skladieb. Vystupoval v televízii a na verejných rozhlasových zábavných a silvestrovských nahrávkach. O tom, že je to nielen vynikajúci spevák, ale aj vtipný človek, nás presvedčí v relácii Hore Grúňom, dole Grúňom (2002).

Blok humoru pripravuje redaktorka Tamara Chlebová.

[foto: Magda Borodáčová, TASR]

 

Živé vysielanie
??:??