Radošinské naivné divadlo + Semafor = 100% zábava

Humor

Radošinské naivné divadlo + Semafor = 100% zábava

30. 01. 2018 16:31

Na Rádiu Pyramída sa prenesieme do roku 1978 a vypočujeme si spoločný zábavný program pražského divadla Semafor a slovenského Radošinského naivného divadla. Herci a speváci z týchto dvoch populárnych divadiel sa stretli na verejnej nahrávke Slovenského rozhlasu a predviedli divákom v hľadisku i poslucháčom pri rádioprijímačoch to najlepšie zo svojho repertoáru.

Semafor ponúkol populárne kabaretné pesničky a Radošinci ukážky zo Štepkových divadelných hier. Jeho originály štýl, sebairónia, vtip a nevšedný zmysel pre humor sa naplno prejavil aj v hre Človečina v monológu Babičky, v podaní nezabudnuteľnej Kataríny Kolníkovej. Aj ďalší účinkujúci vás určite pobavia: Gita Povodová v úlohe matky a Mária Daubnerová v úlohe dcéry v hre Človečina. Jozef Vičan si zahrá Ficka v hre Alžbeta Hrozná a Stanislav Štepka sa zaskvie v hre Jánošík. Program režíroval Mikuláš Bugár a moderoval Milan Markovič.     

Herečka Zdena Studenková nás upútava a obohacuje stále, či už na divadelnej scéne, pred televíznou kamerou alebo rozhlasovým mikrofónom. Pamätáme si jej herecké kreácie v hrách Chrobák v hlave, Ideálny manžel či Dom nad oceánom. Predstavila sa tiež ako speváčka a vydala album piesní Dotyky noci. Herecké a spevácke umenie spojila s muzikálovým účinkovaním na Novej scéne v muzikáli Donaha. V Štúdiu L+S sme ju obdivovali v predstaveniach Barmanky a Čo zostalo z lásky. Autorom rozhlasovej relácie Sólo pre Zdenu Studénkovú (2006) bol Emil Benčík, moderoval Marián Grebáč.  
 
V zábavnom programe Aperitív dobrej zábavy sa predstaví český humorista a moderátor Petr Novotný. Zdôveril sa, že má rád dobré jedlá, ktorými sa inšpiruje aj vo svojich televíznych programoch o varení a pečení. Herečka Kamila Magálová, speváčka Petra Černocká, Yveta Blanarovičová a herec Marián Labuda obohacujú jeho vystúpenie vtipnými zážitkami a obľúbenými pesničkami. Veríme, že sa budete zabávať tak dobre ako obecenstvo v Dome kultúry v Slovenskom Grobe, kde sme reláciu v roku 2003 nahrávali.

Blok humoru pripravuje redaktorka Tamara Chlebová.


[foto: Alexander Buzinkay, TASR]   

Živé vysielanie
??:??