Apropo - humoristický mesačník z roku 1991

Humor

Apropo - humoristický mesačník z roku 1991

25. 04. 2018 12:40

V rámci Nedeľných zábavníkov sa vysielal aj humoristický mesačník postrehov a správ zo sveta a okolia Apropo. Vybrali sme pre vás reprízu z roku 1991. Autorom relácie bol známy humorista Stano Radič a redaktorom autor zábavných programov v rozhlase i v televízii Oliver Andrásy.

Humornými a satirickými scénkami a monológmi prispeli: Zdeno Luknár s Horoskopom, Miloslav Šimek a Jiří Grossmann s poviedkou Ako som sa učil plávať, Anton Revický s fejtónom Pravdivý životopis klamára, Ľubo Šrámek s monológom Žobráci zákona a Ján Snopko so scénkou Rodina lorda Nortona. V réžii Viliama Sýkoru účinkovali Dušan Tarageľ, Stano Dančiak, Ľubo Gregor, Ivan Letko, Andy Hryc. Moderovali Štefan Skrúcaný a Miro Noga. O hudobnú produkciu sa postarala kupina Paroháči.

Skôr narodení poslucháči si určite pamätajú humoristický časopis Roháč. Jeho autormi boli spisovatelia, humoristi a karikaturisti Tomáš Janovic, Viktor Kubal, Peter Petiška, Tibor Korbell či Klára Jarunková. Paril k ním aj autor, redaktor a potom aj šéfredaktor Roháča Kalo Uhrík. Písal humoristické poviedky, vtipné fejtóny i satirické komentáre. Desať rokov sa autorsky podieľal na rozhlasovej zábavnej relácii Kaleidofón.

Ukážkou jeho humorného a satirického videnia sveta je aj pásmo Poúrazové stavy (2000). Najprv nás autor zavedie na traumatologické oddelenie do nemocnice, potom medzi vykrádačov bytov a napokon na jedno neobyčajné pomaturitné stretnutie. Režisér Anton Korenči obsadil komické postavy známymi hercami: Dušan Tarageľ, Ján Mistrík, Vladimír Minarovič, Ivan Laca, Dušan Kaprálik, Peter Sklár, Miroslav Trnavský a Helena Geregová.

Blok humoru pripravuje redaktorka Tamara Chlebová.

[foto: Ivan Majerský, TASR]

 

Živé vysielanie
??:??