Sólo pre Karola Poláka

Humor

Sólo pre Karola Poláka

10. 06. 2019 11:46

V populárnom cykle Sólo pre... sme si v roku 2005 pozvali do štúdia legendárneho športového komentátora a reportéra Karola Poláka. S mikrofónom v ruke precestoval všetky naše štadióny a športoviská a vrcholné podujatia po celom svete. Jeho sonórny hlas a typický spôsob prejavu si spájame najmä s futbalom a krasokorčuľovaním.

Bol na 12 olympijských hrách, 9 majstrovstvách sveta vo futbale a 26 majstrovstvách sveta v krasokorčuľovaní. Zúčastnil sa na množstve ďalších turnajov, medzištátnych futbalových zápasoch a európskych klubových futbalových súťažiach. V Československej televízii pracoval 34 rokov. Príležitostne moderoval aj rôzne spoločenské akcie. Zomrel v roku 2016 vo veku 81 rokov v Bratislave.

Spolu s našimi športovcami toho zažil naozaj neúrekom, takže niet pochýb, že jeho spomienky, vtipné úvahy, vyznania i humorné príhody vás zaujmú a príjemne naladia. Reláciu Sólo pre Karola Poláka pripravili autor Emil Benčík a moderátor Marián Grebáč. Zvuková a hudobná spolupráca Ľuba Olšovská a Dana Reková.

                                               ---------

V humoristickom bloku na Rádiu Pyramída si môžete tiež vypočuť rozhlasovú adaptáciu komédie Stanislava Štepku a Radošinského naivného divadla Čierna ovca (1995). V réžii Viliama Sýkoru účinkovali: Darina Porubjaková, Monika Hilmerová, Ján Milka, Pavel Schwarc, Richard Felix, Soňa Norisová a Milan Šago.

Blok humoru pripravuje redaktorka Tamara Chlebová.

[foto: TASR]  

Živé vysielanie
??:??