Milan Lechan: Prepáčte poruchu!

Humor

Milan Lechan: Prepáčte poruchu!

20. 02. 2020 09:06

Rozhlasové „telepásmo" z roku 1994 má názov Prepáčte poruchu! To „tele" v názve nie je náhodou, budeme sa totiž zabávať na fenoméne, ktorý dnes neodmysliteľne patrí do každej domácnosti - na televízii. Nebudú v ňom chýbať „telepovrávky", čiže anekdoty, bonmoty a aforizmy, ktorých autorom je známy humorista Milan Lechan.

Tentoraz si vzal na mušku „telku". Ponúka aktuality z domova i zo sveta, poetické prehánky, hádanky, telesekvencie a môžete si vypočuť aj televízne kurzy nemčiny a maďarčiny. Zídu sa vám, keď navštívite Berlín a Budapešť. Autor nezabudol ani na najmenších televíznych divákov. Pripravil pre nich obľúbený Večerníček. Ale ako to už u Lechana býva, zabavia sa na ňom aj ich rodičia a starí rodičia. 

A na záver treba dodať, že aj my, rozhlasáci, sme k bezporuchovosti tohto telepásma prispeli tým, že režisér Štefan Mandžár obsadil do hlavných úloch skvelých rozhlasových hercov Juraja Slezáčka, Ľudmilu Mandžárovú a Jána Valentíka. Na relácii ďalej spolupracovali: Berco Trnavec (redaktor), Dana Reková (hudobná dramaturgia), Imrich Adamko a Stanislava Ďurišová (zvuk a strih).

                                          ---------

V humoristickom bloku na Rádiu Pyramída si môžete tiež vypočuť rozhlasovú adaptáciu komédie Radošinského naivného divadla a Stana Štepku Ženské oddelenie. Verejná nahrávka je z roku 1997, režírovala Táňa Tadlánková.

Blok humoru pripravuje redaktorka Tamara Chlebová.

[foto: Daria Krasnenko, unsplash.com]

Živé vysielanie
??:??