Repete pre Ivana - spomíname na Ivana Krajíčka

Humor

Repete pre Ivana - spomíname na Ivana Krajíčka

06. 06. 2018 09:18

Pri názve „Repete" sa vám iste vybaví meno Ivana Krajíčka, tvorcu tejto populárnej televíznej relácie. Tentoraz to bude rozhlasové repete pre neho. Ivan Krajíček takmer štyri desaťročia spolupracoval s rozhlasom ako autor, moderátor, herec, spevák, slovom, všestranná umelecká osobnosť. Svojim neopakovateľným spôsobom rozdával divákom a poslucháčom smiech a pohodu.

V spomienkovom programe Repete pre Ivana (2005) sa vám slovom i pesničkami prihovoria Štefan Skrúcaný, Marcela Laiferová, Oľga Szabová, Lýdia Volejníčková, Zdeněk Sychra, Ivo Heller, Gizka Oňová, Helena Vrtichová, Robo Kazík, Dušan Grúň spolu s orchestrom Pavla Zajáčka a vokálnou skupinou Trend.

Zábavné pásmo Po stopách smiechu v roku 1999 pripravil Milan Lechan. Tvorbu tohto autora určite poznáte aj z nášho vysielania, keďže už dlhé roky spolupracuje so Slovenským rozhlasom. Venuje sa písaniu takzvaných malých humoristicko-satirických foriem - aforizmov, sentencií, epigramov, básničiek, rečňovaniek, či vtipných výrokov. Svoje vtipné „lechaniády" uverejňuje v humoristických časopisoch a zábavných rubrikách denníkov.

Autorom relácie Dôchodcovia v akcii (1999) je slovenský humorista Ján Snopko. Populárnu dvojicu vždy optimisticky naladených dôchodcov, Paľa a Ondra, si s chuťou i vervou zahrali Ivan Letko a Peter Bzdúch. Vzájomne sa dopĺňajú, keďže jeden hrá poloslepého a druhý polohluchého. Čiperných dôchodcov v akcii môžeme stretnúť v prvomájovom sprievode, v kine, kde pozerajú rozprávku O rybárovi a zlatej rybke, alebo na vychádzke, kde ďalekohľadom obdivujú baby, opaľujúce sa na lúke.

Blok humoru pripravuje redaktorka Tamara Chlebová.

[foto: TASR]

 

Živé vysielanie
??:??