Takí sú rozhlasáci - Viktor Oravec

Publicistika

Takí sú rozhlasáci - Viktor Oravec

18. 02. 2019 10:45

Náš dlhoročný rozhlasový kolega, redaktor a moderátor Viktor Oravec oslávi 25. februára okrúhle životné jubileum - 90 rokov. Je jedným zo zakladajúcich redaktorov populárnej mládežníckej relácie Na modrej vlne, ktorá sa vysielala takmer tridsať rokov. V rebríčkoch počúvanosti patrila na popredné miesta a v danej dobe bola doslova kultovou, pretože v čase normalizácie bola voľnomyšlienkárska. Viktor Oravec aj po odchode do dôchodku externe spolupracoval s krajanskou redakciou slovenského rozhlasu.

Okrem Modrej vlny sa s jeho menom spájajú rozhlasové relácie Mikrofórum, Svet mladých a Impulzy. Viktor Oravec bol aj vynikajúcim športovcom, venoval sa šprintu, skoku do diaľky, desaťboju a ako dorastenec bol rekordérom Slovenska na 60 metrov. V roku 2011 ho tvorcovia relácie Takí sú rozhlasáci autor Emil Benčík a redaktorka Tamara Chlebová pozvali do štúdia, kde sa ocitol na opačnej strane mikrofónu, než bol celý svoj plodný redaktorský život zvyknutý.

                                             ---------

V publicistickom bloku na Rádiu Pyramída si ďalej môžete vypočuť reláciu Ľudovít Fulla - v Ružomberku ako doma (2018) z cyklu Ľudia, fakty, udalosti o jednom zo zakladateľov moderného maliarstva a grafiky na Slovensku. Významnej osobnosti nášho duchovného a kultúrneho života, kňazovi a filozofovi Ladislavovi Hanusovi sa v relácii z cyklu Slovo pre veriacich a neveriacich (1992) venuje Milan Hamada.

Blok publicistiky pripravuje redaktor Marián Grebáč.

[foto: Zuzana Kamencová, RTVS]

 

Živé vysielanie
??:??