Stanislav Štepka: Otcovské znamienka alebo zopár naivných hriechov

Humor

Stanislav Štepka: Otcovské znamienka alebo zopár naivných hriechov

28. 05. 2020 10:00

Keď oslavovalo Radošinské naivne divadlo 35. výročie svojho vzniku, jeho principál Stanislav Štepka pripravil rozhlasovú kabaretnú koláž Otcovské znamienka alebo zopár naivných hriechov. Scénky vyberal z hier Ženský zákon, Vygumuj a napíš, Lá-ska-nie, Materské znamienko, Kino Pokrok, a Konečná stanica. Verejná nahrávka v réžii Pavla Gejdoša a s hudbou Pavla Melkoviča sa uskutočnila v Estrádnom štúdiu Slovenského rozhlasu v Bratislave 16. júna 1998.

Štepkov humor je hĺbkovou sondou do našich životov a doby, v ktorej žijeme. Odhaľuje jej skryté smiešne stránky. Nastavuje krivé zrkadlo našim neduhom a nerestiam a to s typickým štepkovským poľudšťujúcim úsmevom a nadhľadom. Inšpiráciu pre svoju tvorbu nachádza aj v ľudovom humore a v osobitom dedinskom pohľade na svet. V tomto ohľade je Radošinské naivné divadlo slovenským fenoménom, jedinečným, neopakovateľným a nenahraditeľným zjavom. Štepkoví Radošinci vyorali hlbokú brázdu na slovenskom kultúrnom poli, zasiali množstvo inšpirujúcich myšlienok a zožali bohatú úrodu v podobe vďačných divákov a poslucháčov.

                                               ---------

V humoristickom bloku na Rádiu Pyramída si môžete tiež vypočuť zábavnú reláciu Silvestrovské EKG (2001) s hosťami kardiochirurgom Viliamom Fischerom, speváčkou Lýdiou Volejníčkovou a hercom Dušanom Tarageľom.

Blok humoru pripravuje redaktorka Tamara Chlebová.

[foto: Martin Palkovič, TASR]

 

Živé vysielanie
??:??