Za korunu v Olympii - s Ladislavom Chudíkom a grófom Endrödym

Za korunu v Olympii - s Ladislavom Chudíkom a grófom Endrödym

Z archívu Slovenského rozhlasu sme tentoraz vybrali Nedeľný zábavník z roku 1994 s názvom Za korunu v Olympii. Totiž za jednu korunu ste sa v tých časoch mohli zúčastniť na nahrávaní tohto zábavného programu v Olympii. Nešlo, samozrejme, o Olymp v Grécku, tam by ste tých koruniek potrebovali oveľa viac, ale o divadelnú kaviareň Olympia na Novej scéne v Bratislave.

S nápadom zábavných stretnutí v divadelnej kaviarni prišiel vtedajší riaditeľ Novej scény Ľubo Roman. Témou prvého večera bola aristokracia. Moderátor večera Ivan Vojtek si ako hosťa pozval člena činohry Slovenského národného divadla a spoluzakladateľa Novej scény, aristokrata ducha Ladislava Chudíka. Ten si zaspomínal na dávne časy a žartovné príhody, ktoré zažil so svojimi hereckými kolegami Dibarborom, Gregorom a ďalšími. Nezabudol ani na televízny seriál Nemocnica na okraji mesta, kde si zahral primára Sovu.

Atrakciou večera bol druhý hosť, skutočný aristokrat. Gróf Alexander Endrödy miluje divadlo a poéziu, je to duchaplný a vtipný človek. Dozviete sa od neho, ako sa v dnešnej dobe žije ľuďom s modrou krvou a svoje rozprávanie okorenil rodinnými historkami, ako sa túžil stať hercom a spevákom. K dobrej nálade zaiste prispeli aj pesničky a francúzske šansóny v podaní Mireille Mathieu, Charlesa Aznavoura, Hany Hegerovej... a zanôtil si aj Ladislav Chudík.

                                                ---------

V humoristickom bloku na Rádiu Pyramída si ďalej môžete vypočuť kabaretné pásmo Milana Lechana Jedny nervy do rezervy (1981) a scénku Jána Snopka Anča na salaši z cyklu Stredoslováci, ktorú bravúrne zahrali Štefan Skrúcaný, Jaroslav Filip a Miro Noga.

Blok humoru pripravuje redaktorka Tamara Chlebová.

[foto: Štefan Puškáš, TASR]