MS v hokeji 2022
MS v hokeji 2022

Retrorádio - Slivka, Belák, Hanúsek v Tatra revue

Retrorádio - Slivka, Belák, Hanúsek v Tatra revue

Ako naznačuje názov, Retrorádio ponúka pohľad do minulých čias. V relácii z roku 2012 si zaspomíname na legendárny kabaret Tatra revue, ktorý výrazne ovplyvnil vývoj našej humoristickej, estrádnej a komediálnej tvorby. Medzi zakladajúcich členov patrili Jozef Hanúsek, Michal Belák a Michal Slivka. V zábavnom pásme, ktoré moderuje Štefan Skrúcaný, zaznejú ukážky z ich humoristickej tvorby a interpretačného umenia.

Jozef Hanúsek účinkoval v Dedinskom divadle, neskôr v Hereckom súbore Slovenského rozhlasu. Ako komik sa prezentoval postavou ľudového rozprávača Strýca z Majcíchova. Pôsobil v estrádnej skupine Veselí pezinskí pavúci. Zahral si vo viacerých televíznych filmoch a inscenáciách (Hľadači svetla, Morská záhada, Smrť prichádza v daždi, Skalní v ofsajde).

Michal Slivka začínal v činohre Divadla Jonáša Záborského v Prešove. Účinkoval v mnohých rozhlasových reláciách a verejných nahrávkach silvestrovských programov. Hral vo viacerých slovenských filmoch (Korupcia v justičnom paláci, Prípad krásnej nerestnice, Trofej neznámeho strelca).

Michal Belák bol všestranný interpret. Hral, spieval, konferoval a recitoval v divadle Nová scéna, v televízii a rozhlase. Popularitu si získal hitom Povedz mi otec (1963), ktorý naspieval so svojou 15-ročnou dcérou Janou. V kabaretnom divadle Tatra revue pôsobil od jeho vzniku (1958) až do jeho zrušenia (1970).

Blok humoru pripravuje redaktorka Tamara Chlebová.

[foto: nyaryovska-kuria.sk]

 

Živé vysielanie ??:??

Práve vysielame