Večer Trnavského divadla s Jozefom Bednárikom

Večer Trnavského divadla s Jozefom Bednárikom

V roku 2006 sme v Divadle Jána Palárika v Trnave nahrávali reláciu Večery Trnavského divadla. Hosťom autorky a moderátorky Mirky Čibenkovej bol herec a režisér Jozef Bednárik, sympatický človek obdarený charizmou a životným optimizmom. Patril k výrazným osobnostiam slovenského filmu a divadelnej scény. Ako sám povedal, divadelné postavy mu veľmi nesedeli, chcel hrať a robiť to, čo ho viac bavilo. A to bola réžia muzikálov, opier, baletov.

V SND režíroval balety Carmen, Turandot či Don Carlos. V Prahe dosiahol mimoriadne úspechy s muzikálmi Rusalka, Dracula, Monte Cristo, Johanka z Arku, Elixír života, Angelika. V Nitrianskom divadle režíroval Gréka Zorbu a Kabaret, v Prešovskom divadle Fidlikanta na streche a Olivera, na Novej scéne v Bratislave Klietku bláznov a Donaha.  

Hosťoval aj v zahraničí v Monaku, Japonsku, Nemecku a Rusku. Beďo, ako ho dôverne volali priatelia, bol aj vynikajúcim rozprávačom a rád sa so svojimi zážitkami podelil s vďačnými poslucháčmi a divákmi. Miloval balet, jazz, francúzske šansóny, i argentínske tango. Fascinovalo ho more a lode. V mladosti dokonca sníval o tom, že bude lodným kapitánom.

Verejnú nahrávku Večerov Trnavského divadla spestrili nestori trnavskej hudobnej scény Old Boys Jazz Band so speváčkou Michaelou Bobekovou. Reláciu pripravili režisér Štefan Korenči, dramaturg Jozef Koleják, hudobná redaktorka Dana Reková, zvukoví mastri Peter Pištek, Ľuboš Války, Ladislav Littman a Ľuboš Klásek.

Blok humoru pripravuje redaktorka Tamara Chlebová.

[foto: Ľudovít Vaniher, SITA]

Živé vysielanie ??:??

Práve vysielame